Головна Статті Малюємо олійними фарбами

Малюємо олійними фарбами

26.09.2020

Найбільші шедеври образотворчого мистецтва написані знаменитими художниками саме з використанням олійних фарб. Використання даного виду художнього матеріалу вимагає певних навичок, щоб розкрити унікальні особливості таких фарб і отримати очікуваний образотворчий ефект. Наш матеріал призначений для початківців художників, які бажають використовувати масляні фарби в своїй творчості. Прочитавши його, ви зможете застосувати отримані знання на практиці і отримаєте хороший старт для нового ступеня своєї творчої кар'єри.

Особливості, властиві масляним фарбам

Спеціалізовані магазини товарів для художників пропонують великий вибір олійних фарб, які відрізняються не тільки виробником і змістом наборів, а й самим складом, що входять в нього фарб. В основі масляних фарб присутні пігменти, що додають колірний відтінок. Пігменти можуть мати мінеральне, органічне, синтетичне або земляне походження.

Можна сказати, що тут є щось спільне між масляними та іншими фарбами, наприклад, акриловими або акварельними. Властивості олійних фарб визначаються в залежності від виду пігменту. Так. органічні пігменти дозволяють отримати виразно яскраві відтінки. Неорганічні, в свою чергу, дають більш натуральні кольори. Виробники комбінують органічні пігменти з неорганічними, домагаючись виразних відтінків для палітри.

Істотною відмінністю олійних фарб від інших є сполучний компонент, а саме масло, отримане методом віджиму лляного насіння. Використання такого компонента надає фарбам такі характеристики, як колірна яскравість і насиченість. Крім цього, даний компонент впливає на час висихання олійної фарби, яке досить довго в порівнянні з іншими видами фарб. Завдяки тривалому висихання у художника з'являється можливість вносити зміни, виконувати корекцію малюнка, додавати нові шари.

Для розведення олійних фарб використовується спеціально призначений розчинник, а саме - рослинне масло. Даний розчинник продається також в магазинах товарів для художників.

Види олійних фарб

В асортименті виробників є три види, що розрізняються своїм складом, вартістю і, отже, призначені для різних етапів творчого розвитку.

Для професійних майстрів образотворчого мистецтва випускаються високохудожні фарби, що складаються їх компонентів найкращої якості. Відповідно, вартість їх знаходиться в топової категорії. Саме вони дозволяють картинам не блякнуть з часом, не змінювати колір і доходити до нащадків в такому вигляді, в якому картина була задумана і зображена художником.

Наступний вид олійних фарб - студійні. Як видно з назви, такі фарби призначені для робіт, які виконуються майстрами як підготовчі етапи перед написанням картини. Такі фарби використовуються художниками будь-якого рівня. Вони добре поводяться на полотні, більш доступні за вартістю і практично нічим не поступаються високохудожнім фарбам за багатьма характеристиками.

Третій вид фарб - це ескізні. Вони найбільш доступні за ціною і призначаються для робіт новачків або виконання ескізів. Рекомендуємо почати освоювати техніку роботи з олійними фарбами саме з ескізних. Ви зможете придбати для роботи достатню їх кількість, витративши прийнятну для бюджету початківця художника суму грошей. Освоївшись з роботою на ескізних фарбах, можна перейти до наступного рівня - студійним. Відзначимо, що професійні художники підбирають варіанти від різних виробників і комбінують їх між собою.

Клас масляної фарби можна подивитися на її упаковці. Для цього застосовується спеціальна позначка у вигляді зірочок «*». Чим більше зірок, тим фарба більш довговічна і стійка. Тобто готове полотно з найбільшою кількістю зірочок буде служити дуже довго. Термін може бути тривалішою 100 років.

Крім поділу за класами, що входять в олійні фарби дорогих або недорогих компонентів, вони також мають поділ за своєю прозорістю. Непрозорі мають більш щільну структуру, що дозволяє їм не пропускати крізь себе світло. На упаковці прозорі позначаються наполовину зафарбовані чорним квадратом, непрозорі позначаються повністю зафарбовані чорним квадратом.

Техніки малювання

В даний час початківцям художникам немає необхідності виконувати безліч підготовчих робіт перед малюванням з використанням фарб на олійно основі. Так, в магазинах товарів для художників можна купити вже натягнутий на рамку і попередньо прогрунтувати полотно необхідного розміру.

Всі, хто хоче освоїти техніки малювання олією, надихаються ефектно смотрящим картинами знаменитих художників. При уявній простоті, техніка накладання мазків досить складна і вимагає тривалих зусиль і накопичення досвіду, щоб отримати необхідний результат.

Кожен художник має своєю технікою малювання, яка виділяє його майстерність і визначає тільки йому притаманний стиль. Однак загалом поділяють дві техніки малювання олійними фарбами, які є ключовими:

  • Накладення в один шар або алла-прима
  • багатошарове накладення

Для новачків ми рекомендуємо використовувати накладення в один шар, оскільки другий вид - багатошарове накладення є дуже складною технікою, що вимагає максимальної уваги і обережності. Тут потрібно знати всі властивості використовується фарби і її поведінка на полотні з плином часу.

Робота з олійними фарбами не припускав їхнього розведення в перебігу робочого процесу. Тому потрібно працювати саме з одно-консистентним складом. Якщо працювати з розведенням фарби, то мазки будуть мати відмінності, наприклад, з переважанням включень матовості і тьмяності. Також потрібно враховувати, що при висиханні олійна фарба має властивість стискатися, що може стати причиною появи тріщин. Тому потрібно спочатку дати першого шару повністю висохнути і тільки після цього наносити наступний шар.

Правила написання картин олією

Для початку потрібно не тільки мати повний набір для виконання роботи з усіх необхідних матеріалів і мольберта, але ще потрібно подбати про освітлення. Правильно виставлене освітлення дозволить отримати необхідний ефект.

Контур картини, яка пишеться маслом, малюють вуглинками. Такий контур легко стерти ганчіркою. Для тонів і тіней використовується змішання квітів. Тут потрібен досвід і знання, які кольори своїм змішуванням додадуть той чи інший відтінок. Майстри рекомендують починати писати композицію з найбільш яскравих і контрастують елементів. Виділяють найтемніші і найсвітліші елементи, після цього дописують інші деталі.

Після основного начерку приступають до промальовування. Не зупиняючись на одиничних елементах, поступово задіюють весь полотно. Найбільш частіше використовуються білила, тому їх запас потрібно брати в більшому обсязі, ніж інших квітів. Сам процес висихання картини триває близько трьох днів. Тому можна вносити правки на наступний день, після того як робота завершена. Мазки не висохлою фарби легко знімаються шпателем для перемальовування не отримали елементів або місць. Після того, як полотно висохло, не можна його чіпати руками.

Сподіваємося, що наш невеликий огляд поповнив ваші знання і ви зможете впевнено приступити до освоєння технік малювання олійними фарбами.

Бажаємо творчих успіхів і відмінного настрою!



Ваша оценка статьи:

Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Плохо
Очень плохо

Благодарим! Ваш отзыв появится после модерации администратором.
Пока нет ни одного отзыва - будьте первым!